Якщо правильно розпоряджатися грошима, то можна стати фінансово незалежним: не влазити в борги та кредити, не боятися втрати роботи й сумної старості.
⠀
Джордж Клейсона. «Найбагатша людина в Вавилоні»
Одна з кращих книг з особистих фінансів. Книга художня, без складних економічних і бухгалтерських термінів. Прочитати її можна за день – в ній всього 160 сторінок. Вона вчить розподіляти доходи так, щоб вилізти з боргів, інвестувати, забезпечити стабільний дохід в майбутньому. Книга не дає глибоких знань про фінанси, але вчить розумно ставитися до грошей.
⠀
Хоаким де Посада. «Не накидається на мармелад!»
Головна ідея книги – навчитеся відкладати частину винагороди зараз, щоб отримати в тисячі разів більше пізніше. Поради книги краще одразу впроваджувати, для отримання результату.
⠀
Олексій Герасимов. «Фінансовий щоденник»
Якщо перші дві книги – це основи фінансового планування, теорія, то «Фінансовий щоденник» - це практика. Заповнюйте таблиці кожен день і робіть висновки.
⠀
Бодо Шефер. «Шлях до фінансової свободи»
Книга написана багато років тому, але досі актуальна: правила управління грошима не змінюються вже багато років.
Шефер впевнений, що перед тим як будувати фінансовий фундамент, треба розібратися зі своїми цілями та бажаннями. Не треба нехтувати цим, щоб отримати той результат, який очікуєте.
⠀
Анастасія Тарасова. «Сам собі фінансист»
Якщо ви вже пробували вести облік доходів і витрат, цікавилися інвестиціями і фінансовим плануванням, нового ви не дізнаєтесь. Це книга для новачків. Але у книзі багато фінансових порад і підказок.
⠀
Вікі Робін. «Гаманець або життя»
«Ви контролюєте гроші або гроші контролюють вас?» - запитує автор. А потім просто і зрозуміло пояснює, як взяти фінанси у свої руки та перестати жити від зарплати до зарплати.
⠀
Роберт Кіосакі. «8 фінансових помилок»
Фінансові помилки заважають людині розбагатіти. Автор виділив 8 головних помилок, які притаманні більшості людей, і розповідає, як змінити свою думку.