Останнім часом дуже багато скарг про блокування податкових накладних.

ДПС Одеській області виявили схему ухилення від сплати податків, у результаті якої упереджено використання фіктивного податкового кредиту на суму більше ніж 2,3 млн грн ПДВ.

Висновок контролюючого органу: «Підприємство здійснювало фіктивну купівлю одного товару з метою реалізації інших товарів та послуг. При цьому у Підприємства були відсутні власні або орендовані основні засоби та штатні працівники».

У результаті платник зарахований до переліку ризикових. Це припинило розповсюдження «схемного» податкового кредиту. Всі учасники схеми також визнані, як ризикові платники податків.

Насправді, так працює механізм перевірки ПН. Але чи завжди він спрацьовує на зупинення «схем»? Як показує наш досвід -НІ! Часто буває, що страждають звичайні підприємці. Якщо Ви постраждали від дії алгоритму блокування ПДВ, треба зробити наступні кроки:

  • Виявити першопричину;
  • Визначити, чи є у вас основний клієнт;
  • Класифікувати ваш податковий кредит - з чого він береться;
  • Перевірити, чи не присвоїли Вам статус ризиковості. Це можна з‘ясувати у електронному кабінеті платника податків. Потрібно мати ЕЦП, з яким подається податкова звітність. Якщо є статус ризиковості, потрібно подати всі необхідні документи, щоб його зняти

Статус ризиковості означає, що автоматично блокуватимуться податкові загальною сумою від 60 тис. грн., тобто ПДВ від 10 тис. грн.

Перелік документів, які потрібно подати для розблокування можете знайти в наших наступних матеріалах.

Нагадуємо, що дізнатися більше про свого бізнес-партнера можна тут

Консультування по всіх питаннях блокування податкових накладних за телефоном: +38 (044) 528-84-86

Бажаємо Вам чесності та прозорості у вашому бізнесі!


Зв'язатися з нами