Продовження карантину, метою якого є припинення поширення коронавірусу, провокує виникнення економічної кризи багатьох галузей господарства. Наразі дуже важливим кроком є підтримка держави змінами, запровадженими антикороновірусними Закон №533-IX  із доповненнями у Законі № 540-IX. Раніше ми вже писали про ці зміни. Але дуже багато питань, стосовно того, який вплив на платників податків це матиме, надихнули нас на цю статтю.

Нагадаємо про позитивні нововведення для ФОП:

ЄСВ

Саме актуальне питання, як тепер звітувати та сплачувати ЄСВ. Нагадуємо, що всі ФОП, адвокати та нотаріуси звільнені від сплати ЄСВ на два місяця (березень та квітень).

Саме тому за I квартал 2020 ЄСВ потрібно сплатити лише за два місяця (січень та лютий). ЄСВ потрібно було сплатити 21 квітня, тому що 20 квітня – це вихідний у зв’язку із святкуванням Великодня 19 квітня.

Оскільки антикоронавірусний закон запровадив скасування штрафів та пені за несвоєчасну сплату податків до 31 травня 2020, тому ЄСВ можна сплатити не пізніше як до 31 травня 2020 року. 


Єдиний податок:

  • Збільшення лімітів

Вперше з 2014 року задля підтримки малого та середнього бізнесів, для підприємців на спрощеній системі оподаткування були підвищені обмеження річного доходу. Збільшення лімітів:

1 групи ЕП з 300 тис.грн. до 1 млн.грн.;

2 групи ЕП з 1,5 млн.грн. до 5 млн.грн. на рік;

3 групи ЕП з 5 млн.грн. до 7 млн.грн. на рік.


РРО

  • Впровадження РРО призупинено.

Призупинення встановлено до 1 серпня (ще на 3 місяці) для всіх категорій ФОП


Податок на доходи фізичних осіб

  • Терміни сплати податку на доходи фізичних осіб перенесений з 1 серпня на 1 жовтня 2020 року.
  • З’явилися пільги при оподаткуванні сум благодійних внесків, спрямованих на боротьбу з коронавірусом звільнені від сплати податку на прибуток, а приватні особи можуть включати ці суми до податкової знижки із сплати ПДФО.

Нагадаємо позитивні моменти і для інших платників податків:

ПДВ та Акциз

  • Тимчасово скасовані штрафи за нереєстрацію або несвоєчасну реєстрацію податкових накладних із ПДВ в період до 31 травня 2020 року.
  • Від ПДВ та ввізного мита звільнені імпорт та постачання на території України медичних товарів, призначених для боротьби з коронавірусом. Спростили ввезення таких товарів. Тепер вони оформлюються позачергово.
  • Спрощене виробництво спиртових дезінфекторів: змінені правила справляння акцизу при виробництві дезинфекторів, встановлена нульова ставку акцизного податку та змінили порядок відвантаження спирту.
  • Відміна штрафів за несвоєчасну чи неповну сплату ПДВ, акцизів та ренти, на відміну від ЄСВ, не впроваджується. Пеню за несвоєчасну сплату податків і зборів не нараховуватимуть до 31 травня.


Фіскальні пом’якшення

  • Мораторій на неподаткові перевірки продовжено до 30 червня.
  • Проведення фіскальних перевірок припинено також до кінця червня.
  • Термін оприлюднення фінансової звітності для публічних підприємств подовжено.


Допомога з часткового безробіття

  • У трудовому кодексі скасували вимогу про внутрішній трудовий розпорядок, визначили гнучкий графік роботи та додали укладання договорів про віддалену (надомну) роботу.
  • Роботодавці, які вимушено зачинились на час карантину, мають право отримати допомогу по частковому безробіттю від держави.
  • Отримати таку допомогу по безробіттю можуть усі офіційно оформлені працівники. Раніше на це мали право лише ті, хто офіційно працевлаштований не менше шести місяців протягом року.


Медицина

  • Медикам, які працюють з пацієнтами, хворими на коронавірус, доплачуватимуть 300% їх заробітної плати на період спалаху.
  • Встановлені штрафи за спекуляцію масками та іншими медичними товарами для громадян та підприємців (150 та 200 неоподатковуваних мінімумів відповідно).

 

На при кінці нагадаємо, що обмежувальні заходи не є підставою для звільнення підприємців від сплати всіх інших податків та зборів. Але, якщо податковий борг виник унаслідок форс-мажорних обставин, його можуть визнати «безнадійним» і списати. Для цього треба звернутися до Торгово-промислової палати.

Такі глобальні зміни завжди дезорієнтують підприємців та потребують додаткових роз’яснень. Ми завжди відкриті до спілкування. В кожному окремому випадку ми допоможемо визначитися які податки потрібно сплачувати та коли. Крім того, пропонуємо в повному обсязі використати нововведені правові інструменти для покращення кризового становища на період карантину.

 


Зв'язатися з нами