Відповідно до діючого на сьогодні законодавства, облік за МСФЗ ведуть:

⠀?компанії, що представляють суспільний інтерес;

⠀?публічні акціонерні товариства;

⠀?підприємства, що займаються у видобувній галузі, та ті, що вказані в 419-й постанові Кабінету міністрів.

Ці категорії компаній окрім ведення обліку за МСФЗ починаючи з 2020-го року будуть і подавати свою фінансову звітність в електронному форматі iXBRL.

XBRL – це формат даних, так само як і zip, mp4 чи doc та інші. Цей формат використовується для подання та обробки фінансової звітності. Тобто фінансова звітність в форматі XBRL є такою, що її можуть обробляти комп’ютери, але працювати зі звітністю в форматі XBRL не зможе людина, адже така звітність виглядає просто як код. Тому виник iXBRL – тобто формат даних, з яким можуть працювати як машини, так і люди.

Чому світ і Україна разом із світом переходять на формат XBRL? Є чимало переваг такого переходу як для підприємств, що складають звітність, так і для користувачів звітності.

Переваги для підприємства:

✅ Подача коректної звітності, тобто звітності, що не має арифметичних помилок; в якій наявні всі примітки та розкриття до статей звітності; примітки та розкриття наведені в стандартизованій формі. Звісно, якщо є помилки безпосередньо в звітності (напр., некоректно порахували резерви на заборгованості чи продисконтували, то ніякий валідатор такі помилки не виявить – це робота аудиторів).

✅ Формат «єдиного вікна» - звітність подається один раз, а отримують її всі регулятори, перед якими, згідно до законодавства, треба звітувати.

✅ Переваги з боку держави – автоматизація, швидкість отримання та обробки.

✅ Переваги для користувачів – краща якість звітності, що аналізується; а з підвищенням якості звітності зростає і якість результатів аналізу такої звітності та прийнятих на її основі рішень.

Якщо у Вас є питання стосовно таксономії за МСФЗ ми раді допомогти!


Contactez-nous