Розвиток – це постійні зміни у нашому житті. Зміни в законодавстві – це неодмінна частина вдосконалення сучасності. З 1 липня 2020 року набрали чинності зміни запроваджені Законом України від 16.01.2020 р. №466-ІХ.

Головна мета цих змін – усунення технічних та логічних розбіжності у податковому законодавстві. Крім того, цим документом впроваджуються деякі кроки Плану дій BEPS, що наближає нашу країну до міжнародної інтеграції. ДПС надали чіткі пояснення щодо цих змін. Про найцікавіше ми розкажемо далі.

Преференції для бізнесу від податківців

1.     Виправлені технічні та логічні помилки у Податковому кодексі України. Норми Кодексу узгоджені з положеннями інших законів України. Визначаються функції контролюючих органів у зв’язку з реорганізацією Державної фіскальної служби України.

2.     Розширено можливості електронного кабінету платників податків. Тепер через сервіс можливо отримувати копії наказів, повідомлень, актів (довідок), запитів  про призначення перевірок та інших документів, складених у зв’язку з проведенням перевірок в електронній формі. Платникам податків додано можливість самостійно вносити зміни до облікових даних, отримувати Витяг з реєстру платника єдиного податку.

3.     Платники податків тепер мають право на відшкодування збитків, понесених у зв’язку із неправомірними діями податкових органів.

4.     Збільшено ліміт доходів для подання річної податкової декларації з податку на прибуток з 20 млн. до 40 млн.

5.     Збільшено вартісну межу для визнання основних засобів із 6 тис. грн. до 20 тис. грн.

6.     Анулювання реєстрації платника єдиного податку при наявності податкового боргу більше ніж 1020 грн. (до цього моменту вартісної межі не було, і могли анулювати реєстрацію платником єдиного податку за борг у 50 грн.).

7.     Запроваджено прискорену амортизацію на 2020-2030 року.

8.     Подання заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ за 10 календарних днів до початку податкового періоду і лише в електронному вигляді. (Раніше було за 20 днів).

9.     Збільшено термін реєстрації для зведених податкових накладних складених відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ до 20 календарних днів після останнього дня звітного місяця, в якому виписано таку податкову накладну (раніше були загальні правила для реєстрації).

Загроза в нових термінах

Введено новий термін розумної економічної причини «ділової мети» (пп. 14.1.231 ПКУ) Його застосування може бути застосовано щодо операцій як з резидентами, так і нерезидентами.

Виходячи із нашого практичного досвіду, податківці можуть маніпулювати цим терміном, пристосовуючи його до всіх господарчих операцій. Певні витрати, які не мають ділової мети, можуть буди викреслені із валових витрат. Обов’язок доказувати ділову мету покладається на плечу платників податків.

Податківці не дали чітких роз’яснень стосовно застосування «ділової мети» у податковому обліку, тому ми чекаємо на реальні ситуації за для розуміння практичного застосування цього терміну при оподаткуванні.  

Неприємності

1.     Обмежено поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду

2.     Скасовується принцип «невинності», якщо платник податків діяв за раніше виданою індивідуальною податковою консультацією.

3.     Збільшується термін позовної давності. Строк проведення перевірки та винесення податкових повідомлень-рішень щодо сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору при виплаті заробітної плати збільшено з 3 до 5 років.

4.     Звітний період для ПДВ – лише місячний.

5.     Платники податку на прибуток збільшують фінансовий результат на:

·     Суму штрафів та пені, понесених за порушення законодавства;

·     30% від вартості товарів, робіт, послуг придбаних у «низькоподаткових» нерезидентів;

·     Суму витрат , понесених платником податків по операціям, що не мають ділової мети.

6.     Зменшено суму відсотків за борговими зобов’язаннями, які можна було віднести на витрати звітного періоду відповідно до п.140.2 ст.140 ПКУ.

Зміни торкнулися майже всіх платників податків. Стосовно того, як ці зміни стосуються саме вашого бізнесу ми із задоволення проконсультуємо безпосередньо кожного. Ми надаємо перевагу індивідуальному підходу до потреб кожного клієнта.


Contactez-nous